Hıdırağa Mh Çavuş Sk No 5 Çorlu Tekirdağ
trende

Halıfleks Nasıl Seçilir?

19.06.2019
597
Halıfleks Nasıl Seçilir?

Halıfleks nasıl döşenir sorusuna verilen teknik cevaptan sonra bir de halıfleks ürün seçimi nasıl yapılır onu açıklayalım. Halıfleks uygulanacak alana uygun şekilde seçilmelidir. Uzun süre kullanacağınız zemin halısı seçerken; kullanım amacına hizmet edecek bir ürün olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü doğru ürünü seçmediğiniz takdirde kısa vadede size negatif olarak geri dönecektir. Halıfleks modelleri ve fiyatları konusunda araştırma yaparken kullanım amacının belirlemiş olması işinizi kolaylaştıracaktır. Yani şöyle özetleyebiliriz: otel odası ve resepsiyon gibi alanlara uygulanacak ürünler farklılık gösterecektir. Yine halıfleks; otel halısı, toplantı odası halısı gibi birçok alanda kullanılabilirken, resepsiyon gibi bazı alanlarda duvardan duvara halı yerine parça halı tercih edilmektedir. Parça halılarda kullanılacak taban halıflekste olduğunda farklı olabilmektedir. Çünkü kayma gibi bir riskin olduğu alanlar için kullanılacak olan taban, jel yani kaymaz tabandır. Yine actionback ve keçe de kullanılabilecek halıfleks halı tabanıdır.

Halıfleks dekorasyonun temel bir parçasıdır. Halıfleks seçerken dekorasyon ile uyumu ve bütünlüğüne dikkat edeceksiniz fakat teknik özellikleri de göz ardı etmemekte fayda vardır.

Yine döşenecek halı ile ilgili küçük bir bilgi daha ekleyelim: otel odaları ev gibi; daha az trafikli ve otel resepsiyonu gibi daha yüksek trafikli alanlarda kullanılacak halının; hav ağırlığı yani iplik ağırlığı farklı olacaktır. Bunun sebebi kullanım konusunda yüksek havın dayanıklılık sağlamasıdır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: